Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2008-06-16 13:16:30

Koendu

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Techniki gnostyczne

Ja osobiście najberdziej przepadam za Muzykognozą. Długie, monotonne dźwięki z granicy słyszalności przeplatające się sinusoidalnie - raz ultra, raz infra, tworzące jednak harmoniczną całość... Musze poszukać kilku nagrań. W zasadzie tworzę je sam, lubie składać wybitnie dobre kawałki dobrych zespołów, czasem, zdaża się też cały utwór, który potrafi "uskrzydlić"... Dlaczego dźwięk? Może dlatego, że jestem audiofilem.
Poza tym jest w miare bezpieczna (w przeciwieństwie  do np. Alcognosis), no i łatwo dostępna=D

So stop reading and try. Not too loud.

A jakie są Wasze ulubione techniki?


"Panowie Chaosu są wrogami Logiki
żonglerami Prawdy rzeźbiarzami Piękna"
        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

Offline

 

#2 2008-06-16 17:29:43

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Hmm ciekawe. Możesz podać parę utworów.
Ja preferuję zmęczenie i skupienie. (Zmęczyć się mocno, następnie np. paść na ziemię i zacząć obserwować jakiś punkt.)


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#3 2008-06-16 20:42:28

Koendu

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Heh... to też owszem działa, aaale jak mam być szczery, to w pewnym momencie zrezygnowałem, bo musiałbym być zatyrany ciągle, i jakoś tak do Tworzenia w zmęczeniu mnie nie ciągnie - bo wydatkować jeszcze więcej energii... no, chyba, że mam dobre źródełko, powiedzmy porządnego servitora. Wtedy to jak najbardziej.


"Panowie Chaosu są wrogami Logiki
żonglerami Prawdy rzeźbiarzami Piękna"
        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

Offline

 

#4 2008-06-30 22:24:03

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Jeśli chodzi o kwestie muzyczną poleciłabym w szczególności muzykę filmową, bo cechuje się wysoką nastrojowością. Z pozostałych mogłabym polecić Danzig'a -> Black Aria (II w szczególności, I już trochę mniej przeze mnie lubiana), muzykę celtycką (Clannad) i czasami podchodzi mi też gatunek z którego nawet do niedawna nie zdawałam sobie sprawy - New Age; Opeth; Passive - A Perfect Circle (nie wiem czemu ale przyprawia mnie o dreszcze zawsze kiedy słucham), polecam piosenke Tool'a Wings for Marie (Pt 1 i 2) oraz Intension; całą płytkę Vangelis'a pt."1492: The Conquest of Paradise";
Przeglądając dział troszkę mocniejszy ja bardzo lubie przy Dimmu Borgir (Oj taak, Serpentine Offering, Progenies of the great Apocelypse, Fallen Arises, Sinister Awakening (ogólnie ostatnia płytka to chyba jedna z lepszych i bardziej przeze mnie lubianych), Rotting Christ (love it)
Osobiście nie mam w zwyczaju używać do gnozy ponownie jakiegoś utworu, choć przyznam, że zdecydowanie łatwiej startować od tzw. odczucia marazmu, któremu często towarzyszy brak myśli; podczas stanów podekscytowania często myśl przewodnia jest zagłuszana przez masę innych i cięzko wydobyć akuratnie tą właściwą.

Oczywiście muzyka - rzecz gustu. Nie mam oporu przed żadnym gatunkiem, ale jak to wiadomo niektóre rzeczy słucha się lepiej inne mniej. Czekam na wasze propozycje, chętnie poeksperymentuje.

Co się tyczy jeszcze innych metod preferuję hmm jakby to nazwać "gnozę zmysłową". Są to metody troszkę przyznam niekonwencjonalne, aczkolwiek wydaje mi się, że zdecydowanie lepsze niż podduszanie się bądź to hiperwentylacja, które raczej prowadzą do tego, żeby więcej w ten stan nie wejść, bądź to osobom o słabych nerwach grożą dość traumatycznymi przeżyciami(choć myślę, że takowe Magią, a tym bardziej Chaosem się nie trudnią ). Upijanie sie, narkotyki czy onanizm też nie uważam za dobre metody, choć od biedy ujdą jakby nie patrzeć; czasami wręcz dobrze wykorzystana okazja może wysoko zaowocować, a nie koniecznie wymaga wielkiego wysiłku.
1. Dla audiofili to oczywiście muzykognoza - wyżej już wspomniana
2. Pomaga mi śpiewanie, ale tylko w pewnych momentach i na bardzo wysokich oktawach - wbrew pozorom po części jest to też lekkie podduszanie sie, bo im dłuższe są dźwięki i im wyższe tony tym trudniej je utrzymać, ale wtedy łatwo skupić się na tej jednej czynności i przenieść uwagę na co innego. Jest to metoda, którą czasami udaje mi się stosować, ale jakoś specjalnie godna to polecenia to ona nie jest - mężczyznom zapewne nie odpowiada, sąsiadom w bloku również. Zastanawiam się jakby to działało na growlu
3. Termognoza - polecam - od lodowatych po gorące kąpiele włącznie
4. Wzrokowa - jak dla mnie czasochłonna i czasem niewspółmierna z efektem
5. Taniec - oj dziś to chyba mało kto to stosuje, choć warto wspomnieć, że przecież kilkanaście wieków temu właśnie podczas transu poprzez nieokiełznany szał tańca odprawiano niektóre rytuały. Może i tu znów mnie łatwiej się pod to dostosować, jako że uwielbiam tańce orientalne bardzo zsynchronizowane z muzyką.
6. Jeszcze jedna technika stosowana przeze mnie od niedawna, wymagała trochę przygotowań ale nauczyła mnie (hmm może to chorobliwie zabrzmi) czerpania "przyjemności" z bólu. Szczególnie podczas migren (o pozostałych urazach nie wspominając) ciało człowieka mimowolnie skupia się na bólu, jego źródle i przyczynie. Zauważymy, że zazwyczaj uskarżamy się wtedy na dany uraz i co więcej jedyne nam to wtedy w głowie. Nie zawsze się udaje, ale czasem "zawieszenie systemu" we własnym umyśle jest wtedy nadzwyczaj bliskie. Poza tym uważam te proby jako hmm może też głupio zabrzmi - dobrą zabawę - uda się bądź nie, ale zawsze to lepsze niż patrzenie w sufit i narzekanie. Właściwie każda okazja jest dobra, trzeba tylko szukać tej cegły w murze, która akuratnie ustąpi, ukazując bramy tego przedsionka Raju. Nigdy nie wiadomo z jaką sytuacją przyjdzie nam się zmierzyć.

Ostatnio edytowany przez Lady of Chaos (2008-10-09 21:12:07)


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#5 2008-07-13 15:53:18

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Hmmm... tak. I ja lubię taniec. Jest to proste i skuteczne. Muzyka też, jak najbardziej.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#6 2008-08-18 17:30:33

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

e tam wymyślacie ;P Metoda ekstatyczna - najlepsza - najlatwiejsza


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#7 2008-08-23 10:31:09

Koendu

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Ludzie lubią chodzić po najmniejszej linii oporu. Chaoci naginają i prostują nawet najbardziej poplątane ścieżki skinieniem głowy. I dzięki temu bez trudu podążają tymi, które dla innych wydają się trudne i nieosiągalne.


"Panowie Chaosu są wrogami Logiki
żonglerami Prawdy rzeźbiarzami Piękna"
        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

Offline

 

#8 2008-09-10 19:59:35

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Brelok, zboczeńcu. Koendu ma rację Są przyjemniejsze (?!) sposoby niż ten, z którego korzystasz. Bardziej, przy okazji, tajemnicze i magyiczne. Czy zwykłe, jak to kiedyś Koendu ładnie nazwał "klepanie" kojarzy ci się z Mocą i Wiedzą? Jeśli tak- cholera. Jeśli nie- słusznie. Poprzedzając tą czynnością jakiś rytuał tudzież głupie odpalenie sigila- mało zyskujemy. Jestem zdecydowanie za metodami "Wyższymi".


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#9 2008-09-10 20:46:44

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

phi sam jestes zboczeniec ;P ja jestem zatym co jest skuteczne a tajemniczosc/cus innego malo mnei obchodzi xD


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#10 2008-09-11 16:42:43

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Dobre pytanie: Sigile - ilość czy jakość? Efekt może ten sam, ale wydaje mi się że mniejsza satysfakcja. Poza tym to metoda krótkotrwała i jak dla mnie, z KOBIECEGO punktu widzenia - beznadziejna. Ja pozostaje przy eksperymentowaniu i przebieraniu w różnych metodach, bo czyste >klepanie< jest dobre dla początkujących, którzy umieją wejść w stan gnozy jedynie doznając czysto fizycznego orgazmu Pełna zgoda. Brelok- ucz się./dop. Darkwind. Zawsze wydawało mi się, że im wyżej tym Mag powinien sam nauczyć się dostrzegać te magnetyczne wręcz momenty gnostyczne.

Choć jakby na to nie patrzeć, w ekstremalnych warunkach wszystko jest w życiu przydatne.
jCb!


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#11 2008-09-11 21:29:34

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

wtf? orgazmu?

Metoda ekstatyczna - to zwykla maksymalna koncentracja na wybranym czyms i co do nauki - sam sie juz ucze
i dlamnie naprawde to malo wazne co robie wazne ze by to mialo pozadany skutek - wiara to potega.


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#12 2008-09-11 21:35:55

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Zakradła się pewna nieścisłość - trans magiczny i koncentracja to metody ASCETYCZNE, metodą EKSTATYCZNĄ jest właśnie np. podniecenie seksualne, pobudzenie emocjonalne, ból etc.


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#13 2008-09-12 08:16:58

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Oj racja ^^. O czym innym myslalem, a o czym innym pisalem heh sorki, chodzilo mi o te 2 metode.


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#14 2008-09-12 10:03:51

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Brelok napisał:

oj racja ^^ o czym innym myslalem a oczym innym pisalem heh sorki chodzilo mi o te 2 metode

Głodnemu chleb na myśli..?


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#15 2008-09-12 15:30:10

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Nie, raczej nie heh glupio wyszlo


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Medycyna pracy zdalnie naruto