Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2008-07-18 19:41:03

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Strona.

Zwracam sie z propozycją wprost z mojego chorego umysłu Chaoci!
Patrząc wstecz, gdy widzę moje pierwsze próby poszerzania wiedzy o Sztuce, pamiętam że pierwszym stopniem na jaki przyszło mi wejść był owy słynny niegdyś portal Mistyczny Wymiar, o którym nota bene wspomniano kilkakrotnie na łamach nawet tego forum. Przeszło przez myśl moją, aby spróbować stworzyć coś podobnego - ale chwila, nie odrywajcie swych oczu już zniechęceni, bądź z tym politowaniem w oczach.

Obecnie jest to oto forum, dość młode i jakby to rzec - niezbyt bogate w użytkowników, choć jeśli mam być szczera to mnie nic a nic to nie przeszkadza, a nawet czuję się z tym chyba zdecydowanie lepiej - bo zawsze to jakoś tak dobrze przyjść na tzw. "stare śmieci" gdzie wszyscy się znają i każdy mniej więcej wie o co chodzi. Przynajmniej można uniknąć pytań typu "A co to jest sigil? Bo chciałabym się więcej dowiedzieć. " bądź to "Co masz na myśli mówiąc gnoza?" bo i z czyms takim sie spotkałam.
Wydaje mi się, że moglibyśmy powolutku stwarzać tu taką bazę tekstów, odnośników, pomysłów i doświadczeń, które później wystarczyłoby ładnie zebrać i oprawić, forum dołączyć do strony; bo naprawde nie wiele jest miejsc z których dużo można by wynieść. Ach ten piękny, nieogarnięty Chaos - nie zamknie się go w ramach jednej wirytyny, jednego tekstu czy kilku myśli, ale można wskazać drogę innym, którym być może dużo łatwiej będzie podążyć już troszkę pewniejszą sciężką po tak już ruchliwych i niepewnych schodach.

Nasuwa się jednocześnie na myśl ten dość kontrowersyjny fakt dotyczący "popularyzacji" Magyi w internecie; Z jednej strony czemu nie? Religię też się ucodziennia i dochodzi także do absurdów że obiektywnie rzecz biorąc na tym wielkim wysypisku myśli i idei znalazłbyś człowieku wszystko co ci potrzeba, jedynie chyba potrzeby czysto fizjologiczne odciągają cię od tego dobrodziejstwa.
Nie chciałabym popaść w hipokrytyzm twierdząc że sieć jest niedobra, sama z niej nagminnie korzystając, nie tyle do tego, co właśnie w tym momencie uprawiem, ale również i do poszerzania swojej wiedzy, do dostępu do rzeczy z którym na codzień nie mam możliwości się spotkać; choć przynać muszę że w dobie dzisiejszych osiągnięć teoretycznie każdy może być magiem. A no i do sedna zmierzam - teoretycznie. Coś jest chyba jednak takiego co stanowi tą barierę że nawet jeśli ktoś zaczyna to pozostaje jedynie na kilku tekstach, na paru nieudanych pewnie doświadczeniach i rezygnuje wykazując ignorancję i sarkazm w stosunku do Magii.

Wydaje mi się zatem, że część tych początkujących, którzy być może odnajdą swoją drogę troszkę później, dużo by skorzystała z wiedzy takiej którą posiada Koendu czy Fra.Darkwind [i to bynajmniej nie po to to piszę by wam słodzić, tylko prawdę mówię, bo mnie samej pewnie jeszcze wiele przyjdzie się od was dowiedzieć]

Proponuję przemyśleć sprawę. Nie mówię, że ma być to na już, choć wydaje mi się ze i taka idea przemknęła wam kiedyś przez głowy. To odpowiedzialne przedsiemwzięcie, które wymagałoby naprawde dużego wkładu, poświęcenia, zaplanowania i przygotowania. Niczym dobry rytuał czy servitor; ale czy jego odpowiednie wykonanie i efekty jakie za sobą nie sie nie dają tego niezastąpionego uczucia satysfakcji?

ps. Proszę wybaczyć mi chaotycznośc tegoż tekstu.


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#2 2008-07-18 20:29:11

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Strona.

Dobrze mówisz. Ładnie mówisz. Długo i prawdę mówisz.
Pomysł ten nie raz przeszedł mi przez głowę. Strona jest dobrym pomysłem. Ale tak jak mówisz- jeszcze nie teraz. Uczyńmy forum Chaośną Bazą Danych, a dopiero wtedy może stać się dodatkiem do strony. Dzięki za propozycję.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#3 2008-08-18 15:18:41

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Strona.

ja powiem iz z jednej strony i tak i nie, tak poniewaz pomoglibysmy wielu mlodym chaotą nie poniewaz narazimy tych
ktozy nie sa nato gotowi, na niebezpieczenstwo i stwozymy tez takich ktozy beda pewni ze po przeczytaniu
naszych tekstow beda twierdzic iz sa nie pokonani itd. A puzniej jakis rodzic bedzie mial nam za zle ze
jego syn 11 lat jest opetany.


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#4 2008-08-23 09:41:22

Koendu

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Strona.

Wiesz Brelok... Chaos to nie zabawa, to Sztuka, ale też filozofia życia. Więc, jeśli taki znudzony 11-latek z 'Wa-wy' trafiłby na naszą domniemaną stronę, podejrzewam, że niewiele by zrozumiał. By zrozumieć Chaos, należy najpierw zrozumieć Samego Siebie. Powiem tak: strona zaistnieje prędzej czy później, ale biorąc pod uwagę, że nasza Societa jest dość... hmm... hermetyczna i specyficzna, taką też uczynimy naszą stronę. Nie zamierzam zamieszczać tam kolejnych tekstów z cyklu 'sigilizacja - how to?'. Bo samo wyobrażenie pryszczatych nastolatków 'klepiących sobie' przed porysowaną kartką papieru mającą przypominać sigil, po przeczytaniu mojego tekstu/ tekstu z naszej strony jest samo w sobie głęboko odrażające.
Reasumując - strona - TAK, i sam właśnie zabieram się za interface. Ale Tutaj prośba do Was: Zamieścimy tam zapewne lepsze teksty z forum, ew. Wasze autorskie, które będziecie mieli ochotę napisać specjalnie na stronę. Niechajże więc będą na tyle przebiegłe, że niedorozwinięte 'dzieci neostrady' nie znajdą tu dosłownie nic interesującego. Zważywszy na poziom średnich klas naszego społeczeństwa napisanie takiego tekstu będzie dla Was banalnie proste.
Aaaa, a kto mówi, że w danym tekście nie może być zawarty odpowiedni servitor?=]
Pozdrawiam [rozszerzającą się ku mej radości] ekipę forum.

P.S. Priestess, nie przesadzaj z tą wiedzą=] To raczej 'doświadczenie'=] jCb!


"Panowie Chaosu są wrogami Logiki
żonglerami Prawdy rzeźbiarzami Piękna"
        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

Offline

 

#5 2008-09-10 19:47:00

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Strona.

Niebawem trzeba będzie zabrać się do roboty.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#6 2008-09-11 15:51:10

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Strona.

Wyrażam niezmierną radość =) Och tak! Gdyby była potrzebna moja pomoc proszę się do mnie zwracać Mogłabym oprócz tekstów zadbać np. o jakiś ciekawy motyw na stronę, jeżeli tylko macie ochotę na coś rysowanego możnaby coś i w tej dziedzinie podziałać. Jestem otwarta na propozycje. ***
Ehh jakie to przyjemne uczucie, brać udział w urzeczywistnianiu szczytnych Idei. Cieszę się tak szybką i pozytywną reakcją.

*** Jeśli ktoś miałby jakąś ciekawą propozycję, jakiś interesujący obraz w głowie, coś dobrego i w miare plastycznego (w opisie) do malowania to może się ze mną podzielić =) szukam dobrych inspiracji dla "artystycznego" wyżycia się


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#7 2008-09-11 15:55:32

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Strona.

Wiesz co? Chcesz się wyżyć- wyżyj się. Zrób tło do strony. Niech to będzie taka wielka wariacja. Połączenie symboli, napisów, cytatów, liczb- wszystkiego. Tylko niech czcionka będzie tylko nieco jaśniejsza od koloru tła, czy co tam wymyślisz ;P Liczę na Ciebie.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#8 2008-09-11 16:48:44

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Strona.

Może pochwalę się tym co zrobie, ale nie obiecuje, bo narazie to jestem z kartką i ołówkiem w ręku, choć może byc ciężko ze skanem, bo to format B2 czyli 100x70 cm =P ale zawsze mogę wymyślić jakąś wersje mini xD


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#9 2008-09-16 21:10:59

 Empire24

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: Strona.

Pośpiech sprawia nieoczekiwane skutki w dążeniu do celu. Gdy wchodzi się na nową drogę, trzeba przemyśleć czy jest ona bezpieczna...

Offline

 

#10 2008-09-16 21:45:19

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Strona.

Witamy, witamy. A czy założenie strony wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem?


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#11 2008-09-17 15:52:08

 Empire24

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: Strona.

Założenie nie, ale dzielenie się informacjami z większym światem wymaga czasu i precyzji.

Offline

 

#12 2008-09-17 17:33:29

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Strona.

popieram up nie spieszcie sie za bardzo bo jeszcze na tym zle wyjdziemy ^^ swoja droga czeba pomyslec otym jak zareklamowac strone


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#13 2008-09-17 17:33:32

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Strona.

Dobrze mówisz, jednak wydaje mi się, że im bardziej się to odkłada, tym później o wiele ciężej się za to zabrać. Chaosu i tak nie da się ogarnąć ; )


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#14 2008-09-17 17:37:37

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Strona.

oczywiscie nie mowie zeby to odlozyc ale zeby to robic spokojnie nie nerwowo itp swoja droga jak mi wymyslicie jakies zadanie to sie chetnie przylacze



proponuje strone zrobic na http://www.vgh.pl/

Ostatnio edytowany przez Brelok (2008-09-18 14:10:33)


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#15 2008-09-23 10:22:39

Koendu

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Strona.

As I used to say: Don't think. Just plan.

Założenie strony planowałem od dłuższego czasu.
I rodzi się, powoli, w mozołach powstaje kolejna kotwica Choasu w naszym 'uporządkowanym' świecie.

Serwer został wybrany. Kiedy ją nieco rozwinę, udostępnie adres szerszym kręgom (narazie na forum) i poproszę też zapewne o merytoryczne wsparcie.
Lecz narazie proszę o cierpliwość.

Zapytam jeszcze z ciekawości: czy ktoś z Was Bracia ma maoże jakieś doświadczenie w xhtml-u, bądź zajmuje się grafika rastrową/wektorową?
Każda pomoc techniczna byłaby wielce przydatna.


"Panowie Chaosu są wrogami Logiki
żonglerami Prawdy rzeźbiarzami Piękna"
        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Medycyna pracy zdalnie naruto