Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2011-03-22 16:03:43

Alluminyum

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-08
Posty: 3
Punktów :   

Rozpoznanie.

Codziennie i w każdym miejscu w jakim jestem spotykam ludzi którzy są tacy sami. Żyją i myślą według ustalonych schematów, a to co robią próbują robić tak aby uzyskać akceptację reszty. Nikt nie jest inny, bo kto jest inny ten jest dziwny. Z tego co zauważyłem brakuje im nawet samodzielnego myślenia.
Dzięki spotkaniu kilku osób robiących to co chcą nie zastanawiając się czy jest to zgodne z normami społecznymi i posiadających własne niepowtarzalne zdanie na niemalże każdy temat, cały czas chowam nadzieję że dookoła mnie jest pełno takich ludzi, a nasze drogi w końcu się skrzyżują.
Poświęcając małą ilość czasu przez ostatnie dwa tygodnie chodziłem sobie dookoła centrum Warszawy w poszukiwaniu kogoś wyzwolonego. Nie przyłożyłem się do tego jakoś specjalnie. Po prostu chodziłem. O dziwno ludzie sami do mnie podchodzili, ale tylko po papierosa, drobne, zapytać się o której autobus albo żebym kupił im jedzenie, bo są głodni. Był jeden starszy ode mnie chłopak, który zaczął rozmawiać ze mną o studiach i o tym że jest tu nowy, ale musiałem zakończyć rozmowę i wracać do domu.
Głównym moim celem jest znalezienie lub utworzenie grupy ludzi wyzwolonych "robiących magię". W takiej grupie można by dyskutować, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, wspólnie rozwijać swoje umiejętności i założyć wiele nowych znajomości.
Zapewne jest mnóstwo takich grup, a niektóre pewnie są nazwane sektami.

Wszystko jasne, ale nadal mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi.
1. Jak w ogóle rozpoznać kogoś kto używa magii? Każdy może sobie założyć pentagram na szyję i wątpię aby istniały jakieś cechy wspólne wśród takich osób. A więc jak?
2. Czy poszukiwanie takich osób ma sens? Może po prostu każdy powinien zająć się swoim życiem?
3. Czy ktoś jest na tyle pochłonięty tym tematem aby zrobić coś więcej niż samo wpływanie na rzeczywistość i spróbować stworzyć małe podziemne społeczeństwo?
4. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Ostatnio edytowany przez Alluminyum (2011-03-22 16:05:39)

Offline

 

#2 2011-03-23 00:44:03

 Empire24

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: Rozpoznanie.

Dobrze, więc:
1. Nie ma szans na rozpoznanie takiej osoby. Każdy kto się tym para, raczej stara się być anonimowy. A że ktoś nosi pentagramy, i ma tatuaże z magicznymi symbolami, to o niczym nie świadczy. Być może da się takiego klienta rozpoznać po jego Aurze, ale jeśli o to chodzi to znam tylko teorię, więc nie wiem jak to ma się w praktyce.
2. Nie ma najmniejszego według mnie. Jeśli już kogoś znajdziesz, to pewno będzie to wróżka z bazaru, naciągacz lub jakiś dzieciak, co liznął pierwszy lepszy temat z jakiegoś forum ezoterycznego i teraz szpanuje wiedzą, której nawet nie rozumie. Najlepiej zajmij się doskonaleniem samego siebie. W tej branży nie potrzeba znajomych czy sekt.
3. Ten problem sam się rozwiązał. W dobie internetu, to forum jest dla mnie małym podziemnym społeczeństwem. Trzeba je tylko trochę rozruszać. Oczywiście wątpię w to żeby było tu masę osób. Chaos nie jest dla każdego.
4. "Codziennie i w każdym miejscu w jakim jestem spotykam ludzi którzy są tacy sami. Żyją i myślą według ustalonych schematów, a to co robią próbują robić tak aby uzyskać akceptację reszty" Mnie też to wkurza, ale nic na to nie poradzisz. Za dużo jest takich osób, żebyś mógł na nie jakoś wpłynąć lub im pomóc. Akurat jest to efekt "Prania Mózgu" przez społeczeństwo, rówieśników i religię. Znam takich ludzi, i przez lata nie zaszły u nich żadne zmiany w myśleniu. Mogą się czegoś wyuczyć, ale nigdy tego nie zrozumieją.

Nawet ciekawy temat. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało.

Ostatnio edytowany przez Empire24 (2011-03-23 23:19:25)

Offline

 

#3 2011-03-24 12:28:08

Alluminyum

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: Rozpoznanie.

To naprawdę smutne przyznać muszę. Myślałem że żyję w trochę innym świecie. A tu psikus. Dookoła  mnie same pustaki. Nie pozostaje nic innego jak powbijać swoje macki w ich bezmyślne mózgi i kontrolować. Umilę sobie życie będąc władcą umysłów.
Jeżeli chodzi o pytania to jestem ciekawy jakie doświadczenia mają użytkownicy w wpływaniu na czyjąś wolę.

Offline

 

#4 2011-03-27 16:03:06

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Rozpoznanie.

Tłum pustych stał się dla mnie dżunglą w której znalazłem ścieżki i nauczyłem się wycinać niereformowalne gałęzie na mojej drodze. Da się to zrobić na szczęście.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Medycyna pracy zdalnie naruto