Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2011-05-17 15:59:19

Maya

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 55
Punktów :   

Twórz, niszcz i baw się...

Przeglądając posty na forum stwierdziłem że niektóre są bardzo sztywne, trzymają się w ramach i mało w nich niekonwencjonalności. Brakuje zaskoczenia, ciekawości ale za to obecna jest kreatywność. Naturalnie nie chodzi mi o formę zapisu lecz treści tych postów. Nie przeczytałem wszystkich ale wydaje mi się że nie zaskoczy mnie już nic więcej. Widać że część najaktywniejszych użytkowników posiada wiedzę i doświadczenie ale za chwilę zamierzam przedstawić swoją własną formę kultywowania chaosu,
Zapraszam

Siedzę w tematyce magyi(magii?! whatever) od paru lat, teraz to już będzie z niecałe 4. Zgłębiałem wiedzę z różnych źródeł - beznadziejnych do tego stopnia że nawet jako laik wiedziałem że to crap ale także tak rozbudowanych i opartych na doświadczeniach historycznych magów, których nie potrafiłem jeszcze zrozumieć. Nigdy nie znalazłem sobie żadnego mentora godnego uwagi ani nawet często odpowiedniego towarzystwa do wspólnej praktyki. Po roku po prostu mój młody mózg powiedział "dość!" i stwierdziłem że nie ma sensu się tym zajmować. Mijał czas a ja zacząłem praktyki zupełnie indywidualne oparte na wiedzy którą wtedy przyswoiłem. Znalazłem swój własny unikalny styl pracy nad sobą i rozwoju.

Moje doświadczenie utrzymało mnie w przekonaniu że praca z magią to od czasu do czasu wiedza ale tak naprawdę praca kreatywna i indywidualna. Praktyka nie powinna być pod żadnym pozorem wykonywana z jakimś schematem chyba że daje on nam od razu pełne zadowolenie i efekty. Każde oczyszczanie mojego ciała z emocji, specyficznych energii czy myśli wygląda zawsze inaczej(czasami się powtarza kiedy któryś nowy pomysł bardzo mi się spodoba), każdy rytuał to nowa przygoda. Często moja praktyka jest spontaniczna do tego stopnia że wybiegam z domu i po drodze do jednego ze swoich ulubionych miejsc wymyślam dzieło które będę właśnie manifestował.
Praktyka nie musi odbywać się w świecie materialnym, w szatach i z kosturem... może dziać się iwyłącznie w twoim umyśle, materia to tylko pomoc, sugestia która daje ci więcej wiary w to co tworzysz lub niszczysz.

Pamiętajcie że na tym polega chaos, dążysz do celów z uśmiechem na twarzy, tańcząc i pijąc wino niszczysz właśnie swego wroga lub pieczesz babeczki dla głodnych dzieci i modlisz się o ich życia.

Post ten skierowany jest do nowicjuszy i nawet dla dobrych magów którym brakuje elastyczności. Zamierzam uzupełniać go o swoje doświadczenia aby lepiej opisać wam o co dokładnie mi chodzi. Jest to mój projekt w którym chcę przekazać piękno każdego umysłu jego właścicielowi.


To by narazie było na tyle, komentujcie, disujcie... każdy komentarz pozwala na poprawienie swoich działań
(mam problem z wyrażaniem swoich myśli, po prostu nie potrafię ich dokładnie spisać xD)


Illusion is the first of the pleasures.
The bomb of entropic chaos.

Offline

 

#2 2011-05-18 01:44:09

Bonifacy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-27
Posty: 10
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Niewiele tu komentować, po raz pierwszy z niewielu w twojej wypowiedzi czuję zapach chaosu. Tak, chaos to nie sztywne formułki, nie znajdziesz nigdy prawdziwego chaoty z księgą pełną rytuałów której trzymałby się uporczywie. Chaota sam w sobie jest swoim systemem magicznym. Dlatego jest taki piękny, czy ktoś podziela moje zdanie, nie wiem, ale to nieistotne. Istotna jest tylko twoja własna ekspresja chaosu. A czy sztywni, cóż... zapytaj ich na pewno będą skuszeni tą prowokacją. A taką przynajmniej mam nadzieję.

Offline

 

#3 2011-06-20 15:25:08

Maya

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Dzięki za komentarz, to nie jest prowokacja... Bardziej uświadamianie że brak schematów prowadzi do większej skuteczności bo zakłada zindywidualizowane podejście do każdego problemu a wcale ten proces nie musi być bardziej czasochłonny. Czasami schematy ułatwiają działanie ale kreatywność i spontaniczność potrafią(wykorzystane poprawnie) być o wiele efektywniejsze oraz rozwijające.

off: Widzę małą aktywność tego forum, napisałem ten post miesiąc temu i uzyskałem tylko jeden komentarz o.0 u was tak zawsze?


Illusion is the first of the pleasures.
The bomb of entropic chaos.

Offline

 

#4 2011-06-22 21:13:01

Bonifacy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-27
Posty: 10
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Co do kreatywności i spontaniczności to nikt nie wątpi że jest to jak najbardziej użyteczne, a szczególnie na ścieżce którą my wybraliśmy. Pamiętaj że to co się tu pojawia to nie sztywne wypowiedzi, a tym bardziej nikt nie narzuca tu nikomu schematu, to wszystko to jedynie propozycje.  Każdy z nas ma swój system, ale nieraz musimy lub może inaczej, chcemy takich nieco usztywnionych odpowiedzi.

Rozumiem twój punkt widzenia ale to czego się spodziewasz jest na tym forum, tylko powiedzmy, że w czasie przyszłym i pod warunkiem że rozbujamy tą śpiącą hołotę.

A co do prowokacji, to jest a przynajmniej taką żywię nadzieje, wtedy może szybciej się ruszą.

A wracając do tematu może bo odbiegłem od niego nieznacznie. Każdy z nas ma swoją własną ścieżkę jeżeli chodzi o magie i o zrozumienie chaosu. Jedni będą szukać schematami inni będą zaczynali od improwizacji i własnej interpretacji. Większość stanie po prostu w miejscu i gdziekolwiek była stanie się to jego schematem, inni będą ciągle się rozwijać, ale to nieliczni. Ale jak? Zostawmy to każdemu indywidualnie. Ludzie mogą ci pomóc, ale nikt nie pójdzie za ciebie, ani nie zrozumie ścieżki chaosu tak jak ty. Bo inaczej żaden z nas nie śmiałby nawet myśleć że jest chaotą.

Offline

 

#5 2011-06-22 22:23:26

Maya

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Prowokacje są w porządku ale zdecydowanie nad nimi jest współpraca... I właśnie po to piszę w ogóle, wolę żeby ktoś nabrał weny analizując mój tok rozumowania niż zaczął postępować jak ja(to by dopiero stwarzało możliwości do prowokowania na takim forum^^).

Bless YA


Illusion is the first of the pleasures.
The bomb of entropic chaos.

Offline

 

#6 2011-06-22 23:27:28

Bonifacy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-27
Posty: 10
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Masz w tym słuszność, przyznam jednak że również chciałbym więcej niż tylko wypowiedzi naszej dwójki. Aczkolwiek to da nam cierpliwość, mam przynajmniej taką nadzieję.

Offline

 

#7 2011-06-24 03:10:06

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Bonifacy napisał:

Masz w tym słuszność, przyznam jednak że również chciałbym więcej niż tylko wypowiedzi naszej dwójki. Aczkolwiek to da nam cierpliwość, mam przynajmniej taką nadzieję.

Empire też się odzywa. Nawet rozmawiamy.

@OP- to, czym się zajmujemy, chyba nie muszę tłumaczyć, że nie jest zjawiskiem do końca możliwym do opisania, przedstawienia i zanalizowania. Każdy kto choć trochę identyfikuje się ze Sztuką musiałby napisać książkę opisującą jego punkt widzenia. Bo to jest w nas. I to jest piękne, prawda?


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#8 2011-06-24 23:31:50

Bonifacy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-27
Posty: 10
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Nie przeczę że tak jest, ciesze się że w końcu zaczyna to nieco nas bujać. A istotnie chaos... Każdy z nas rozumie inaczej. Ale myślę że to jeden z czynników który wpłynął na to że wybraliśmy go, a nie co innego.
Witamy wśród żywych Dark.

Offline

 

#9 2011-06-25 10:41:53

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Twórz, niszcz i baw się...

Bonifacy napisał:

Nie przeczę że tak jest, ciesze się że w końcu zaczyna to nieco nas bujać. A istotnie chaos... Każdy z nas rozumie inaczej. Ale myślę że to jeden z czynników który wpłynął na to że wybraliśmy go, a nie co innego.
Witamy wśród żywych Dark.

Chętnie podziękowałbym za powitanie, ale powiedzmy że po prostu tu jestem. Bujajcie, bujajcie.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotel wellness w Ciechocinku spuszczel pospolity przeprowadzki warszawa BoĂŽte de vitesses automatique Opel https://arrivi.pl/