Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2011-08-29 14:56:47

 Skowyt

Użytkownik

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 35
Punktów :   

Inwokacja Hekate

http://www.goddessaday.com/images/hecate.bmp
Nie chcę się rozpisywać nad osobą i naturą Hekate, ale nadmienię tylko co trzeba wiedzieć.  Hekate jest boginią magii i czarów, patronką wiedźm i czarowników. Wierzono, że pomaga w wielu dziedzinach życia, m. in. podróże, wojny, nauka, szczęście, ma dobry wpływ na gospodarkę rolną. Miejscami jakie zamieszkiwała były cmentarze, skrzyżowania dróg, miejsca gdzie przelano krew.
Grecy utożsamiali ją z księżycem i co miesiąc rozkładali dla niej żywność na skrzyżowaniach dróg (najprawdopodobniej było to podczas nowiu, ale nie znalazłem źródła, które by to jednoznacznie potwierdzało), z kolei Rzymianie czcili ją 29 dnia każdego miesiąca (może chodzić o kalendarz lunarny, gdzie miesiąc trwa tyle co pełen cykl księżyca czyli 29 dni (średnio 29dni 12godzin 44minuty)).


Kiedy księżyc będzie w nowiu zabierz ze sobą ofiarę dla bogini i udaj się w odludne miejsce. Niech to będą rozstaja, gdzie drogi rozchodzą się w trzy strony, najlepiej w lesie lub przy cmentarzu.W godzinie, kiedy księżyc w całości okryją ciemności unieś ręce ku niebu i zwróć się do Hekate.
„Stoję w miejscu, gdzie łączą się drogi, tu gdzie przeszłość, przyszłość i to co teraz są jednym, a światy przenikają się sobą na wzajem. Tutaj też, w miejscu, które obrałaś za swoją świątynię przychodzę do Ciebie. O, Hekate! Przyjmij proszę te dary, które Ci ofiarowuję i racz obdarzyć mnie swym błogosławieństwem. Przyjmij mnie pod swoją opiekę, abym nigdy nie zboczył ze ścieżki, którą obrałem i nigdy nie zwątpił w moc, którą Ty władasz i którą obdarzasz tych, którzy Ciebie wielbią.“
Uklęknij na środku skrzyżowania, postaw przed sobą ofiarę, zamknij oczy, a kiedy będziesz gotowy  usłyszysz zbliżające się kroki. Będzie to Hekate w trzech postaciach - młodej dziewicy, dojrzałej kobiety i mądrej staruszki, nadejdą z trzech różnych stron. Nic nie rób, nie mów,  po prostu czekaj aż staną tuż nad Tobą. Kiedy podejdą i jeśli przyjmą Twoją ofiarę poczujesz odprężenie i pewność siebie, zostałeś pobłogosławiony. Otwórz oczy, wstań, podziękuj bogini i odejdź w swoją stronę.
Uwaga!
Kończąc rytuał nie wykonuj Dewokacji Pentagramu ani innego oczyszczenia, by nie rozproszyć działania  błogosławieństwa.
Pamiętaj także, że Twoja ofiara musi być odpowiednia, tzn. nie dawaj niczego czego sam byś nie chciał, np. jeśli chcesz podarować owoce to muszą być dojrzałe i soczyste, jeśli na sam ich widok pocieknie Ci ślinka to Twoja ofiara jest dobra i zostanie przyjęta.

Taki tam mój dopisek:
Przedstawiony rytuał był przygotowany na dzisiejszy nów, niestety pomyliłem się w wyliczeniach o całą dobę. Według moich wyliczeń nów miał mieć miejsce  w dniu i godzinie księżyca czyli dzisiaj ok. godz. 3 w nocy. Według tradycji salomonicznej jest to czas szczególnie sprzyjający rytuałom związanym z podróżowaniem  oraz „inwokowaniu duchów, nekromancji i odzyskaniu skradzionej własności“ (czyli wszystko to czemu patronuje Hekate). Niestety, nów był zeszłej nocy. Dlatego w pośpiechu musiałem zmodyfikować rytuał, opisałem tylko ogólny jego przebieg, wygląd. Mam nadzieję, że okaże się komuś przydatny w jego pracy i przyniesie mu wiele korzyści. Tego Wam wszystkim szczerze życzę.

Bibliografia:
Arthur Cotterell: Słownik mitów świata: Katowice: 1996
Agnus: „Panie Piekielnych Ciemności"-Boginie Śmierci i Krain Podziemia: „Smocza Krew #2: Nekromancja": 2009: s.26-27
Większy Klucz Salomona
Encyklopedia PWN

Offline

 

#2 2011-08-29 18:00:16

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Inwokacja Hekate

Ładnie opracowany post. Fajnie że ktoś w końcu napisał coś więcej.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
chronogermany