Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2011-11-06 13:26:54

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

OOBE

OOBE, czyli Out Of Body Experience, to zjawisko dziwne- wszyscy o nim słyszeli, nieliczni twierdzą jakoby go doświadczyli. Jedni uważają je za podróż duszy jako rzeczy poza ciałem, inni zaś za surrealistyczną halucynację wywołaną stanem głębokiego transu, prowadzącą do niesamowitych doświadczeń.

Co myślicie o tym pojęciu? Opisujcie swoje myśli, doświadczenia.

Ja, jak każdy otwartomyślowiec, przeszedłem przez fazę na LD i OOBE dość wcześnie Z jakiegoś jednak powodu LD zostało ze mną przez dłuższą chwilę, a OOBE odeszło w niepamięć. Jeden jedyny raz udało mi się wejść w ten stan. Był tak dziwaczny i nierealny że trudno mi samemu sobie opisać go w głowie słowami, a to i pewnie dlatego iż doświadczenie trwało niecałe kilka sekund. "Obudziłem się" na wskutek szoku, o którym wszyscy ostrzegali.

Wiem że istnieją najróżniejsze sposoby na osiągnięcie tego ciekawego stanu, toteż i nimi możecie się dzielić z resztą.

I piszcie coś, bo pusto jak cholera.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#2 2011-11-07 14:09:08

Maya

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: OOBE

Sorki za nieaktywność ale jestem w ciemnej d.... ostatnio, dopiero wlazłem na neta od ostatniej wizyty.
To tak, moja koleżanka rzekomo potrafi osiągnąć ten stan, gadałem z nią ale zawsze jakoś z dystansem i nie pchałem się na szerokie wody tego tematu. Do paru dni temu, miałem LD w stylu Battlefielda3 i dostałem pod koniec snu z bańki w nos, rano się budzę a tu krew wartkim potokiem ciśnie. Pomyślałem sobie: ok, po prostu było tak realnie... dwa dni później dostałem w śnie kosą pod żebra, 2 dni bolała mnie nerka(wcześniej nie miałem tak realnych snów). Pogadałem z nią a ona powiedziała że możliwe że w astralu walczę nieświadomie - nie wiem czy w to wierzyć czy nie ale jest to super dziwne i jeszcze tego nie rozkminiłem. Wcześniej badałem temat ale tak jak napisał autor w końcu stwierdziłem że są lepsze i ważniejsze praktyki a sukcesów nie osiągnąłem.

Co o tym sądzicie?


Illusion is the first of the pleasures.
The bomb of entropic chaos.

Offline

 

#3 2011-11-07 14:33:59

 Empire24

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: OOBE

Żaden konflikt. Każdy ma tak realne sny, tylko że normalny człowiek nie chce zaakceptować faktu że istnieją takie powiązania, jak mówiłeś że odczuwasz ból po wydarzeniach w śnie. Oni po prostu takich snów nie zapamiętują. My z kolei jesteśmy bardziej otwarci na takie doświadczenia, więc z czasem mogą same się pojawiać.

Na razie nie mam czasu ale później zajmę się tematem. Jestem najbardziej rozeznany w tym temacie na tym forum.

Ostatnio edytowany przez Empire24 (2011-11-07 14:41:32)

Offline

 

#4 2011-11-07 15:03:28

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: OOBE

Jak to dobrze mieć ekspertów. A Maya- ciekawa sprawa z tymi bólami / nosem. Ale wiemy do czego zdolny jest umysł, więc da się to wyjaśnić, co nie zmienia faktu że masz ciekawe doświadczenia


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#5 2011-11-18 11:42:04

Maya

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: OOBE

Ciekawe czy nie, niespecjalnie mi się to podoba... udowodnia mi potęgę umysłu ale co z ciałem, a jak się rozpadnę?

no dobra, nie martwię się tym, ale nie zmienia to faktu że ostatnio mam wrażenie że realny świat miesza mi się z tym wyśnionym. Trochę to dziwne i przyznam niebezpieczne bo zaciera się granica, dobrze że jaram bo jak by mnie bezsenność złapała w takim stanie znowu to bym chyba fiknoł pod autobus niedługo xD


Illusion is the first of the pleasures.
The bomb of entropic chaos.

Offline

 

#6 2011-11-20 20:01:39

86

Zbanowany

Zarejestrowany: 2011-11-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: OOBE

Nie wiem czemu oobe w temacie spritualizmu, ale zawsze jak waliłem alkohol etylowy 96% z bratem romanem to potem miałem na następny dzień OOBE jak tylko zamykałem oczy Polecam tą metodę, jak i browary i acodiny oczywiście również.

"Do paru dni temu, miałem LD w stylu Battlefielda3 i dostałem pod koniec snu z bańki w nos, rano się budzę a tu krew wartkim potokiem ciśnie. Pomyślałem sobie: ok, po prostu było tak realnie" - sprawa jest prostsza niż myślisz, po prostu zdarzenia z "fizycznego" świata przenikają bez problemu do snu, np. jak ktoś ci wyleje wode na łeb to będziesz mieć powódź w śnie xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Medycyna pracy zdalnie naruto