Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2009-12-18 17:40:59

Koendu

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Filmujemy

Jakoś tak ostatnio oglądałem coś niecoś ciekawego to się i z Wami podzielę może:

1) My Chemical Wedding - Genialna kreacja Alistera Crowleya - wogóle raczej zdziwiony byłem, że o gościu aż takie filmidło powstało, choć trochę przedobrzyli z efektami specjalnymi - ale wielkie kino być musi. Warto, jak mówiłem, obejżeć dla samej kreacji Crowleya i raczej niesfałszowanym podejścia osobnika do Magii;]

2) The Machinist - cudownie siadające na psychikę studium życia człowieka z psychozą maniakalną wywołaną wypadkiem z przeszłości - oglądałem cały jednym ciągiem z otwrtą paszczą.

3) Pathology - coś dla psychopatów - polecam jako przykład łamania barier, czyli wprawki do Chaosu;]

4) Esoteric Agenda - niezły pik wiedzy o religiach itp - powiem szczerze, że o niektórych info zawartych w filmie nie miałem bladego pojęcia, a źródła potwierdziły wiele z nich. Tylko podejdźcie do tematu krytycznie.

5) Niezniszczalna 1sza część Efektu Motyla - jeśli ktoś nie widział gorąco polecam.

Narazie tyle. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to i napiszę.
Macie jakieś ciekawe propozycje?


"Panowie Chaosu są wrogami Logiki
żonglerami Prawdy rzeźbiarzami Piękna"
        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

Offline

 

#2 2009-12-18 23:53:19

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Filmujemy

Przyznam, że z wyżej wymienionych miałem przyjemność obejrzeć tylko Efekt Motyla. Zainteresowałeś mnie, postaram się obejrzeć resztę.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#3 2009-12-19 19:43:22

Koendu

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Filmujemy

Kurde, jakby nie ostatni format i dzira w mojej cholernej płytotece, tobym Ci wysłał....
Ale jeśli nie znajdziesz gdzieś w "wolnych źródłach", zaczekaj, na świętach poszukam i Ci podeśle.
Tylko daj znać.


"Panowie Chaosu są wrogami Logiki
żonglerami Prawdy rzeźbiarzami Piękna"
        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

Offline

 

#4 2010-09-20 12:13:55

neuroticsexmage

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 4
Punktów :   

Re: Filmujemy

Polecam Shortbus Johna Camerona Mitchella. Pozornie nie związany z tematem... Pozornie


Chaos.
Panic.
Disaster.
My work here is done.

Offline

 

#5 2011-12-12 20:02:27

nnnm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-07
Posty: 36
Punktów :   

Re: Filmujemy

Polecam: Apocalypse Now - Redux.
Czyli wersję reżyserską Czasu Apokalipsy (194 minuty).
Scenariusz oparty na podstawie "Jądra Ciemności" Josepha Conrada (znacie skądś tego Polaka? może coś ze szkoły?)

Film jest bardzo alegoryczny, należy go oglądać okiem uzbrojonym w chaocko-antropologiczną soczewkę.

Zwłaszcza zwróćcie uwagę na scenę rozmowy Willarda z Kurtzem pod koniec filmu. Zobaczcie jakie książki ma Kurtz na swoim biurku. Dowiedzcie się czegoś o tej grubszej książce oraz to, jak się ma jej przesłanie do przesłania filmu (podpowiedź: umarł król, niech żyje król).

Film widziałem kilkanascie razy i za każdym razem mnie zachwyca. Ma wiele ukrytych szmaczków.

Ostatnio edytowany przez nnnm (2011-12-12 20:04:16)


"Cokolwiek teoretyk wymyśli, praktyk udowodni" -R.A. Wilson "Powstający Prometeusz"

Offline

 

#6 2012-03-22 17:09:27

U.P.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 4
Punktów :   

Re: Filmujemy

Holy Moutain, Jodorowskiego. Genialne, estetyczna ambrozja i gazylion odniesien, polecam zwlaszcza na psychodelikach.
W skrocie, podroz medrcow pod przewodnictwem alchemika po niesmiertelnosc. http://www.youtube.com/watch?v=HHiA3w6Y3KA <--- trailer (tak, w calym filmie jest rownie genialny soundtrack).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
chronogermany