Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#16 2011-12-12 13:59:21

nnnm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-07
Posty: 36
Punktów :   

Re: LD - Świadome śnienie

@Maya
Też myślę, że wymiana naszych doświadczeń zbilansuje nasz rozwój. Ja od Ciebie mogę się nauczyć DYSCYPLINY w praktyce. Zrozumieć, że kto nie podejmuje działania, tak naprawdę stoi w miejscu i że zdobywam swoją wiedze teoretyczną własnie po to, aby ją wykorzystać.
Natomiast ty możesz zobaczyć jak teoria wspaniale wpisuje się w zrozumienie mechanizmów, które mimowolnie/podświadomie/bezwiednie wykorzystujesz w swoich praktykach. Taka wiedza jest cenna dla Ciebie, bo będziesz mógł bardziej krytycznie oceniać swoje postępy np. będziesz mógł lepiej oszacować jak bardzo udał Ci się przykładowy rytuał i co można ew. zmodyfikować, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt.

@Fra. Darkwind.
Dzięki. Pochwały to paliwo dla mojego ego i motor do dalszej pracy. Ale nie zapominajcie o konstruktywnej krytyce, nie będziemy sobie przecież cały czas słodzić ;P trochę więcej bitchslapowania nie zaszkodzi o ile będzie właśnie konstruktywne Zaraz poszukam twojego tematu.


--------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu liminalnego projektu naszego forum... (może Fra. Darkwind wydzieli posty z tego tematu i wrzuci do stosownego działu?)

Proszę (po raz kolejny ) o komentarze odnośnie mojego nagrania.

Osobiście słucham go codziennie przed zaśnięciem. Oto jak na mnie działa:
- ułatwia zaśnięcie (niekoniecznie LD) i wycisza
- sny są lepsze - tj. widzę więcej szczegółów, odbiór zmysłowy jest na wyższym poziomie niż dotychczas
- o wiele łatwiej jest mi przypomnieć sobie sny nazajutrz (duże fragmenty lub nawet w całości!)

Niestety jak dotychczas nie udało mi się osiągnąć dzięki niemu LD. Jednakże, warunkiem koniecznym do osiągnięcia LD jest wypoczęcie (wyspanie się). A ja ostatnio mam kierat i śpię mniej więcej 4,5 h od 22 do 2:30. Dlatego moje spostrzeżenia dotyczą zwykłych snów (które mam codziennie, co wcześniej się nie zdarzało).

Uwagi do nagrania:
a) techniczne
- głośność ok
- mikrofon jest kiepskiej jakości i zniekształca dźwięk (wychodzi taki niezamierzony efekt specjalny), ale nie daje przesterów przy syczących i szeleszczących głoskach (to dobrze).
- pauzy powinny być trochę dłuższe (zwłaszcza pauza po 2 afirmacji do powtórzenia jest za krótka)

b) merytoryczne:
- zamiast "pracownia będzie przypominać" powinno być "może przypominać" (nie chcę nikomu narzucać swojej wizji, to powinny być przykłady, a nie opcja albo/albo)
- wyrzucić "Ci" z końcówki nagrania "(...) tylko mówię Ci co zaraz się stanie" (po prostu zgrabniejsze)

Krok drugi wykonam po uzyskaniu informacji zwrotnych, o które was proszę.
Będzie on polegał na poprawie nagrania wg waszych sugestii, oraz stworzenia kolejnego nagrania.

Jakie będzie kolejne nagranie?
Pozostanę jeszcze przy programowaniu podświadomości, a nie na klasycznym pathworkingu (różnicę tłumaczyłem we wcześniejszych postach: nagrania a i nagrania b). Nagranie które mamy, będzie pierwszym nagraniem. Będzie puszczane dotąd, aż słuchacz będzie miał pierwsze LD w pracowni. Kolejne nagranie będzie puszczane za każdym następnym razem. Nie będę tłumaczył już tylu rzeczy, ale za to będę powtarzał w kółko te najważniejsze (aby zgodnie z NLP i zasadami hipnozy lepiej przygotować umysł do pracy w liminalium). Po prostu nie ma sensu powtarzać tego co już kilka razy usłyszało się z nagrania a pełni funkcję informacyjną. Zbędne info (na tym późniejszym etapie, kiedy mamy już LD) rozcieńcza potencjał nagrania, więc dla lepszego efektu zostanie usunięte.

Ostatnio edytowany przez nnnm (2011-12-14 14:54:08)


"Cokolwiek teoretyk wymyśli, praktyk udowodni" -R.A. Wilson "Powstający Prometeusz"

Offline

 

#17 2011-12-16 15:32:21

 Skowyt

Użytkownik

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 35
Punktów :   

Re: LD - Świadome śnienie

Nie praktykuje LD, może dlatego, że mam za dużo obowiązków i jestem ciągle zmęczony, więc sen zarezerwowany jest na odpoczynek. Niemniej jednak, miewam świadome sny, ot tak, same z siebie. Niekiedy w pełni świadome, innym razem tylko przez chwilę. Z reguły po przebudzeniu wszystko ze snu pamiętam, jednak rzucając się w wir życia z minuty na minutę wszystko zapominam.
Pokusiłem się o odsłuchanie Twojego nagrania (chyba tylko dlatego, że jesteś aktywnym forumowiczem). No i cóż...
Lekko szeleszczące, ale można szybko przywyknąć. Tempo jest dobre. Masz dobry głos, spokojny i mówisz wyraźnie. Pauzy są moim zdaniem za krótkie i o ile zdążyłem powtórzyć pierwsze zdanie, to drugie już nie. To trochę rozprasza. W pewnym momencie, 1:50, powiedziałeś „szorstka i twalda“ - do poprawki Myślę, że było ok.
Jeżeli chodzi o sam sen, to nie był świadomy, ani nie znalazłem się w pracowni. Byłem za to w osiedlowym warzywniaku, gdzie zawsze rano kupuję rogaliki. Ekspedienta powiedziała, że miejsce gdzie chcę postawić swój sklep jest już zajęte. Wyszedłem więc na zewnątrz i zobaczyłem, że faktycznie, ktoś postawił tam szmatex. Był to mężczyzna, starszy ode mnie, szczupły i ubrany w jeansową, kiczowatą kamizelkę. Pomyślałem „ja pierdolę, co za cieć!“ i wróciłem do domu. Rano, uświadomiłem sobie, że muszę szybko działać, żeby nikt mi miejscówki spod nosa nie zakosił.
To był dobry motywator, w poniedziałek biorę kredyt i od stycznia zaczynam.

Offline

 

#18 2011-12-18 21:22:50

nnnm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-07
Posty: 36
Punktów :   

Re: LD - Świadome śnienie

Dziękuję za uwagi i zainteresowanie Skowyt. Na pewno poprawię pauzy, czekam czy ktoś jeszcze się wypowie i tnę materiał.
Offtop: Powodzenia z tym sklepem. Handel to ciężki pieniądz. Btw: nie myślałeś o dotacji na rozpoczęcie działalności? Jak jesteś zarejestrowany w PUP to możesz dostać do 20.000 PLN. Jest jeszcze szansa na dotacje z działania 6.2 PO KL z unii europejskiej, ale nie wiem czy coś będzie w przyszłym roku w podkarpackim. 3mam kciuki za Ciebie (w razie co pisz na PW - przez 4 lata pracy zespoły, w których pracowałem pozyskały 18 mln złotych, a napisanie dobrego wniosku na rozpoczęcie działalności to kaszka z mleczkiem).


"Cokolwiek teoretyk wymyśli, praktyk udowodni" -R.A. Wilson "Powstający Prometeusz"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
chronogermany