Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#16 2012-01-02 18:23:35

Dziki wąż

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-31
Posty: 14
Punktów :   

Re: Techniki gnostyczne

Ascetyczna czy Ekstatyczna forma gnozy? Uważam że forma gnozy powinna być dostosowana do działania magicznego jakiego chcemy się podjąć i psychokosmosu maga. Tylko dlatego by działanie magiczne (którego nie da się dobrze zaplanować) przebiegło bez zakłóceń jakie nam serwuje nasz umysł. Tak więc nie pójdę słuchać szumu rzeki w gwieździstą noc z myślą o moim wrogu. Nie rzucę się też z pięściami na młode drzewo (starszego drzewa nie połamie a pięści by krwawiły haha) w ciernistym zagajniku z myślą o miłości. Wiadomo że w obydwu przypadkach był by stan gnozy mistycznej, jednak mam wątpliwości czy działanie magiczne było by skuteczne. A takie myślenie już na pewno nie wróży dobrze.
Z mojego doświadczenia wynika to, że ekstatyczna forma gnozy jest łatwiejsza w osiągnięciu, ale niestety trwa ona krócej od ascetycznej. Podczas gnozy ekstatycznej zdarzały mi się nie raz dekoncentracja i że tak powiem przedwczesne powroty do tej świadomości niższych wymiarów. Trzeba po prostu pospieszyć się ze zrobieniem tego do czego nam gnoza jest potrzebna- umysł musi być wtedy naprawdę magiczny. Z kolei ascetyczna forma gnozy trwać może naprawdę długo, ale już nie jest tak łatwa w osiągnięciu- umysł mniej magiczna ale za to dłużej? Czy gnoza ekstatyczna daje mega dużo i trwa krótko a ascetyczna pozwala na mniej ale trwa dłużej? Już się bałem że jakaś logika mi tu powstaje, ale przecież czas to jest pojęcie względne więc sekunda może być minutą a minuta godziną.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Medycyna pracy zdalnie naruto