Forum Occultis

Okultyzm, wiedza tajemna, ezoteryka i spirytyzm.

Ogłoszenie

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum? Jeśli nie, wejdź w ustawienia profilu, zakładkę Wygląd, pooglądaj dostępne schematy i zasugeruj jak powinno wyglądać forum.

#1 2008-09-11 16:52:02

Lady of Chaos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Nieposłuszny Servitor.

Zazwyczaj staramy się stworzyć podległego nam i w pełni posłusznego Servitora, ale bywa czasem tak, że albo o nim zapominamy, albo po prostu sam znajduje jakąś lukę w nadanej mu fukncji i się usamodzielnia. Zdarzyło się to komuś? I co wtedy robić? Wydaje mi się, że to przydatne, szczególnie jeśli oparte własnymi doświadczeniami. W internecie mało informacji na ten temat, jedynie uwaga, że powinno się do tego nie dopuścić, ale Chaos to Chaos...


"You need Chaos in your soul to give birth to a dancing star" Nietzsche

Offline

 

#2 2008-09-11 20:06:38

Darkwind

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 149
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

Nigdy mi się nie zdarzyło. Pracuję nad servitorami bardzo długo. Dbam o to, by były precyzyjnie zaplanowane. Bez luk w programie. Ale jeśli komuś by się to zdarzyło, proponuję wykonanie Rytuału Zniszczenia na servitorze, coby się go pozbyć.


-01001110 01000101 01010110 00100000 01001111 01001100-

Offline

 

#3 2008-09-11 21:21:59

Brelok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

popieram kolege wyzej i zawsze mozna zrobic serwitora ktory bedzie sciagal tego nieposlusznego


Potężny mag zawsze będzie skromny, albowiem będzie wiedział, że ta wiedza jaką posiada to tylko kropla w potężnym oceanie wiedzy prawdziwej!


tak malo juz zostalo chaotów i magów ;/

Offline

 

#4 2011-08-02 14:06:54

 Skowyt

Użytkownik

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 35
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

Tak, taki serwitor łowca serwitorów.
Czasem może się zdarzyć coś co uniemożliwi nam kontrolę nad naszym tworem, bądź sprawi, że o nim zapomnimy. Może to być wypadek albo natłok obowiązków. Najlepiej tworząc serwitor ustalić jak długo ma istnieć, w tedy nie trzeba się o nic martwić.

Offline

 

#5 2011-11-21 02:22:36

trotyl

Zbanowany

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

Z serwitorami trza krótko. Mój przesolił raz zupę. Zdzieliłem w łeb, poprawiłem z kopyta i od razu się nauczył. Jak się stawia to poprawić. Niech wiedzą kto rządzi

Offline

 

#6 2011-11-21 20:17:56

111

Zbanowany

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

Popieram trotyla, z serwitorami nie ma żartów. Kiedyś mój serwitor pierwotnie mający dawać mi energię zaczął rozładowywać baterie

Offline

 

#7 2011-11-22 12:09:50

 Skowyt

Użytkownik

Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 35
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

Ja to widzę tak, jak z tresurą psa. Czasem trzeba zgonić, a za posłuszeństwo nagrodzić. Moja suka jest posłuszna i szczęśliwa, bo kiedy jestem z niej zadowolony dostaje kiełbaskę, albo chrupkę. No, ale jak dać "chrupkę" serwitorowi? To proste! "Programując" go uwzględnić system kar i wynagrodzeń, np. wystawić na słoneczko, żeby się nacieszył ciepełkiem, albo przypalić zapalniczką za karę.

Offline

 

#8 2013-10-18 15:11:22

 Aetherius

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

co robic dalej duzo zalezy od modelu jaki sie wyznaje, wiec czasami wystarczy sprawdzic co jest w jego rdzeniu - czesto sie zdaza ze moga obrosnac w nowe funkcje ktorych im nie programowalismy - wystarczy je wtedy usunac i znow bedzie dzialal jak wczesniej

Offline

 

#9 2014-02-25 23:05:39

fioletibiel

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-25
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nieposłuszny Servitor.

a jak sprawdzić, co jest w jego rdzieniu?

kto powiedział, że z czasem serwitory uzyskują świadomość i się buntują? niby dlaczego?... i po jakim czasie to się dzieje?
a co jeśli zaprogramować serwitora tak, aby utrzymywał swoją "nieświadomość" i jak robot wykonywał ciągle jedynie to, co mu się przypisało?

różne osoby opisują jak bardzo dokładnie należy robić serwitory... ja robię je bez specjalnej koncentracji, po prostu i jakoś dotąd nie zanotowałem czegoś nie tak... albo też obmyśliłem sobie bazę dla serwitorów, a potem jak jakiś robię, to automatycznie tworzy się na podstawie właściwości bazowych, a resztę dorabiam indywidualnie, jeśli chcę zmiany, albo z gotowych opcji... tak jest dużo szybciej, jeśli robię takie same serwitory często, bo nie chcę by jeden był cały czas, w obawie przed jego usamodzielnieniem się, co mi pachnie trochę autobaniem się i rzutowaniem własnego strachu na program, przez co właśnie ma szansę się zamanifestować > gdyby nie to, pewnie żadnych buntów serwitorów by nie było, tak sobie myślę...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Medycyna pracy zdalnie naruto